Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Bardzo kulturalny wtorek
default-logo

Bardzo kulturalny wtorek

Na pierwszy dzień lutego, na godzinę 18.00 Bytowskie Centrum Kultury zaplanowało jednocześnie dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich było otwarcie wystawy malarstwa Wioletty Łąckiej Różańskiej pt. „Barwami jesieni malowane”. Artystka urodzona w Lubrańcu koło Włocławka, obecnie mieszka w gminie Kołczygłowy i pracuje jako nauczycielka plastyki. Głównym tematem pokazanych prac był pejzaż. Nie zabrakło także portretów, czy martwej natury. Wystawę można oglądać do końca lutego.

Kilkanaście minut później rozpoczął się koncert z cyklu „Muzyka na zamku”. Tym razem wystąpił zespół Zagan Acoustic w składzie – Paweł Zagańczyk grający na akordeonie, Jakub Kubala na klarnecie i Jarosław Stokowski na kontrabasie. Większość utworów inspirowana była tangiem, część muzyką żydowską. Tego dnia z powodu braku na sali Andrzeja Zawilskiego, prowadzeniem koncertu zajął się lider grupy.

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że mimo dostawionych krzeseł spora grupa osób musiała wysłuchać koncertu na stojąco. Dyrektor BCK-u, Marian Gospodarek stwierdził, że gdyby wszystkie koncerty z tego cyklu przyciągały tak dużą widownię, trzeba by zacząć je organizować w sali widowiskowej przy ulicy Wojska Polskiego.

Zostaw komentarz