Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Pobiegli do Sianowa
default-logo

Pobiegli do Sianowa

Wczoraj rano 14 biegaczy wyruszyło z Bytowa do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.

Pielgrzymi modlili się za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz dziękowali za decyzję o beatyfikacji Jana Pawła II. Oprócz mieszkańców naszej ziemi wystartowali także biegacze z Gdańska, Słupska, Brodnicy i Skurcza. Łączna długość trasy przekraczała 60km. Cały dystans przebiegło 5 osób. Po drodze pielgrzymi modlili się i regenerowali siły w Parchowie, Sulęczynie, Gowidlinie i Sierakowicach. W Sierakowicach zostali powitani przez tamtejszego wójta, a w dalszą trasę pobiegły razem z nimi dwie gimnazjalistki z Sianowa. Biegacze do celu dotarli przed godziną 18. Na miejscu przywitali ich wojewoda pomorski – Roman Zaborowski, burmistrz Bytowa – Ryszard Sylka, oraz komendanci policji z Bytowa i Kościerzyny. Na zakończenie pielgrzymki odbyła się msza święta w Sanktuarium Królowej Kaszub.
Pielgrzymkę zorganizowali – Klub Biegacza „GOCH” Bytów, Parafia św. Filipa Neri oraz Stowarzyszenie „NAZARET”. Jej kierownikiem był Andrzej Doleciński, a przewodnikiem duchowym ks. Krzysztof Szary.

  1. Susannah

    You can always tell an expert! Thanks for cobuirntting.

Zostaw komentarz