Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Konkurs na dyrektora ZPOW rozstrzygnięty
default-logo

Konkurs na dyrektora ZPOW rozstrzygnięty

Wczoraj odbyły się rozmowy z dwoma kandydatami na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bytowie.

Zainteresowanie udziałem w konkursie wyraziły cztery osoby, jednak dwie kandydatury zostały odrzucone ze względów formalnych. Ostatecznie przed komisją konkursową stawiła się Katarzyna Wirkus, obecna szefowa Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie oraz Marek Sobczak, pracujący jako wychowawca w ZPOW.
Z tego pojedynku zwycięsko wyszła Katarzyna Wirkus. Teraz komisja konkursowa zarekomenduje jej kandydaturę zarządowi powiatu, który w najbliższy wtorek podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.
– Chciałam przekonać zarząd powiatu i komisję konkursową, że można stworzyć dzieciom jeszcze lepsze warunki niż mają, bardziej zbliżone do domowych. Uważam, że jest jeszcze wiele do zrobienia w placówce – mówi nowa szefowa. Zapytana, czy nie żal jej zostawiać PCPR-u po 4 latach kierowania tą placówką, odpowiada: – Tworzyłam praktycznie od nowa PCPR w obecnym kształcie, zżyłam się z pracownikami, uważam że to świetna kadra. Razem zrealizowaliśmy wiele ambitnych pomysłów. Żal mi odchodzić, ale wiem, że podobną pracę twórczą będę mogła zrealizować na rzecz dzieci z placówki. To nowe wyzwanie i wielka odpowiedzialność.
Obecna szefowa ZPOW, Janina Badowska odchodzi na emeryturę 29 kwietnia. Katarzyna Wirkus rozpocznie pracę na nowym stanowisku z początkiem maja br.

  1. AK

    I GRATULACJE! Właściwy człowiek na właściwym miejscu, z sercem na dłoni i głową pełną realnych pomysłów:)

Zostaw komentarz