Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Skrzypce i fortepian w sali portretowej
default-logo

Skrzypce i fortepian w sali portretowej

Tym razem w sali portretowej wystąpił duet w składzie Maciej Sobczak, Bogumiła Weretka – Bajdor.

Maciej Sobczak studia ukończył w 1985 roku w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Mirosławy Pawlak. Współpracował z wieloma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi np. orkiestrą „Heidelberger Sinfoniker ”, „Kammerphilharmonie St. Petersburg”, czy „ Hanse Compagnie ”, koncertując z tymi zespołami w Europie, Ameryce Płd. i Azji i USA. Obecnie prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Od września 2005 roku sprawuje funkcję dziekana Wydziału Instrumentalnego. W Bytowie muzyk zagrał na skrzypcach, wytworzonych przez Vittorio Villa z Cremony, który buduje instrumenty w oparciu o klasyczne modele Stradivariusa.
Maciejowi Sobczakowi towarzyszyła grająca na fortepianie Bogumiła Weretka – Bajdor. Jako solistka i kameralistka uczestniczyła w wielu konkursach krajowych i zagranicznych między in. w konkursie skrzypcowym im. L. Spohra we Freiburgu. Jako wokalistka i akompaniator związana była ze słynnym Polskim Chórem Kameralnym „ Schola Cantorum Gedanensis ” biorąc z zespołem udział w konkursach chóralnych m.in.w Tours we Francji oraz podczas koncertów w USA i Europie. Współpracuje również z chórem Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pracuje jako kameralistka i akompaniator w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.

Wczorajszy występ był przedostatnim z cyklu „Muzyka na zamku” przed wakacjami. Ostatni koncert odbędzie się 10 maja w sali widowiskowej BCK-u. Ponieważ w tym roku obchodzimy jubileusz 30 lecia wtorkowych spotkań muzycznych, na ostatni koncert w sezonie przygotowano specjalną oprawę. Melomani będą mogli usłyszeć m.in. „Cztery pory roku” Vivaldiego.

Zostaw komentarz