default-logo

Uczcili ofiary Katynia

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji w LO zorganizowano nietypową lekcję historii.

Wzięli w niej udział uczniowie pięciu klas pierwszych. Lekcja miała uroczysty charakter i odbywała się w formie konkursu. Na uczniów czekały trzy zadania. Dwa z nich, czyli pokaz multimedialny na wyznaczony temat i tablicę pamięci, musieli przygotować wcześniej. Kolejnym etapem była odpowiedź na pytanie zadane przez komisję, w której skład weszli: Małgorzata Ryś, nauczycielka historii w LO, organizatorka przedsięwzięcia, Dariusz Glazik, sekretarz powiatu oraz Michał Gawroński, rzecznik prasowy bytowskiej policji. Największą ilość punktów zebrały klasy Ie i Ic. Za rok to właśnie one zajmą się organizacją podobnej uroczystości.
Uczniowie złożyli także kwiaty przy Dębach Pamięci, które zasadzono w zeszłym roku z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Dęby oraz kamienie z ozdobnymi tabliczkami upamiętniają zamordowanych w tamtym okresie policjantów pochodzących z ziemi bytowskiej.

Zostaw komentarz