Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Przedszkolaki na olimpiadzie
default-logo

Przedszkolaki na olimpiadzie

Wczoraj w Pomysku Wielkim odbyła się VII Mała Olimpiada Przedszkolaków im. K. Chrobotowicza. Motto tegorocznego spotkania: „Musimy nauczyć się dbać o środowisko, w którym mamy żyć. Chodzi tylko o to, czy nauczymy się tego na czas”.

Olimpiada miała na celu poszerzenie świadomości ekologicznej poprzez zabawę. Organizatorzy przygotowali szereg konkurencji – skoki w workach między drzewami, slalom z kubeczkami z wodą, przejście przez tunel oraz rzuty do kosza. Podczas jednego z zadań przedszkolaki musiały wykazać się znajomością segregacji odpadów. Należało umieścić poszczególne rodzaje śmieci w krążkach odpowiedniego koloru.
Pomiędzy kolejnymi konkurencjami odbywały się występy artystyczne oraz pokazy gościa specjalnego – Pana Grega. Początkowo wcielił się on w rolę eko-robota, a później zaprezentował niesamowitą sztukę modelowania balonów. Jego umiejętności zrobiły tak samo duże wrażenie na dzieciach, jak i dorosłych.

Zamierzeniem imprezy nie było wyłonienie jednej, zwycięskiej drużyny. Wszystkie reprezentacje zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy oraz drzewka, które zostaną zasadzone na terenie każdego z przedszkoli. Po skończeniu rywalizacji na dzieci czekał słodki poczęstunek.
Olimpiada odbyła się dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Bytowie, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Sierżnie oraz Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim.

Zostaw komentarz