Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Udane sprzątanie miasta
default-logo

Udane sprzątanie miasta

18 kwietnia odbyła się akcja pod nazwą „Dzień Ziemi – kwiecień 2011”.

Na ulice Bytowa wyszło 2670 uczniów i 625 przedszkolaków. Śmieci można było dostarczać do dwóch punktów znajdujących się na terenie miasta. Jeden z nich usytuowany był na parkingu przy ul. Wolności, a drugi przy markecie LIDL. Pracownicy firmy STAKOM nagradzali cukierkami wszystkie przedszkolaki, które tego dnia dostarczały posegregowane śmieci. Natomiast „Dziennik Bałtycki” w zamian za oddaną makulaturę rozdał 1000 drzewek.
Niemal przez cały czas trwania akcji oba punkty przeżywały prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy bardzo chętnie oddawali sprzęt elektroniczny, opony, odpady budowlane, a nawet meble. O zainteresowaniu świadczą ilości zebranych odpadów (źródło – Urząd Miasta w Bytowie):
– 14 500 kg odpadów budowlanych
– 7 480 kg odpadów segregowanych (papier, szkło, plastik)
– 2 500 kg odpadów wielkogabarytowych
– 5380 kg odpadów komunalnych
– 40 m3 zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
– 130 m3 zużytych opon od pojazdów różnych typów.

Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Bytowie, a jego partnerami Starostwo Powiatowe w Bytowie, Nadleśnictwo Bytów, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Sierżnie, firma STAKOM Sp. z o.o. , firma ELWOZ Sp. z o.o. oraz Dziennik Bałtycki.

Zostaw komentarz