Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Fizyka w teatrze
default-logo

Fizyka w teatrze

Wczoraj w Bytowskim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie pt. „Przestrzeń, czas i ruch – teatralny esej o fizyce, fizyczny esej o teatrze”.

Wydarzenie miało na celu uczczenie pamięci doskonałego fizyka i wspaniałego człowieka, jakim był Władysław Ogór, nauczyciel pracujący w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie. Esej miał formę widowiska z udziałem aktora-mima, muzyka oraz dwóch fizyków. Na scenie wystąpili Mieczysław Giedrojć (aktor mim), Dariusz Kubicki (muzyk) Mirosław Bylicki (fizyk) oraz Paweł Szroeder (fizyk). Kameralna atmosfera przez nich stworzona oraz sposób gry zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez widownię, na której zasiadła także rodzina zmarłego przed kilkoma laty nauczyciela. Roksana Wiczk odczytała wspomnienia o pedagogu spisane przez Irenę Kuchtę, nauczycielkę języka polskiego z LO. W rolę prowadzącego wcielił się Jarosław Szroeder.
Scenariusz i reżyseria to dzieło Mirosława Bylickiego, Mieczysława Giedrojcia, Dariusza Kubickiego oraz Pawła Szroedera.

  1. Deandra

    A simple and innleligett point, well made. Thanks!

Zostaw komentarz