Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Muzyczne podziękowanie za beatyfikację
default-logo

Muzyczne podziękowanie za beatyfikację

W sobotni wieczór kościół p.w. św Katarzyny zamienił się w salę koncertową.

Zespół Anioły Nadziei oraz laureaci I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odbył się 30 kwietnia w BCK-u, śpiewem podziękowali za beatyfikację Jana Pawła II.‎

Między kolejnymi występami Łukasz Hering czytał fragmenty utworów z „Rozważań o Wierze” z zagadnień teologii duchowości, z „Listu Apostolskiego do młodych całego świata” oraz wiersza „Boskie Miłosierdzie”.

Koncert należy uznać za bardzo udany. Artyści stworzyli niesamowitą atmosferę. Jak mówi Beata Fiszka Borzyszkowska, opiekunka Aniołów – Nie wiem jak to się stało, że wszyscy byli tacy uduchowieni tego wieczoru. Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj! To na pewno nie nasza zasługa. To „góra” zadziałała.

Ciekawe zdarzenie miało miejsce przed występem Pauliny Brzezińskiej – zawiódł odtwarzacz płyt CD. Po dłuższej chwili ciszy, chcąc rozluźnić atmosferę, ktoś z widowni krzyknął – Poczekamy! W końcu młodą wokalistkę z opresji uratował Adrian Fiszka Borzyszkowski, który bez wcześniejszego przygotowania zagrał na organach odpowiedni utwór.

Anioły Nadziei wystąpiły w składzie: Izabela Górak, Karolina Miszczyszyn, Beata Hudym, Joanna Wichert, Aleksandra Miszewska, Natalia i Ewelina Hering, Adrian i Dominik Fiszka Borzyszkowscy oraz Beata Fiszka Borzyszkowska (opiekun zespołu). Gościnnie na djembe zagrał Darek Migiel.

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej w hołdzie Janowi Pawłowi II

Lista laureatów:

  • szkoła podstawowa klasy I-III: grupa w składzie Natalia Borzyszkowska, Natalia Coppa, Wiktoria Chylewska, Alicja Skierka, Dominik Kowalewski, Oktawia Złotkowska, kl. IIId SP5
  • szkoła podstawowa klasy IV-VI: Małgorzata Spierewka, kl. VI b SP5
  • gimnazjum: Paulina Brzezińska, Gimnazjum nr 2
  • szkoły ponadgimnazjalne: duet Agata Stopa i Paulina Klasa, I LO
  • utwór o Janie Pawle II – Hanna Hoppe, Gimnazjum nr 1

Główną nagrodę, czyli statuetkę Jana Pawła II wykonaną specjalnie na ten konkurs, przez bytowskiego rzeźbiarza Piotra Janka, zdobyła Hanna Hoppe z Gimnazjum nr 1. Co ciekawe zaśpiewała ona piosenkę pt. „Jan Paweł II”, którą sama skomponowała. Uczestników oceniało jury w składzie – Jan Stec, ks. Krzysztof Szary, ks. Michał Matusik.

Od autora

Nastrojowy, pozytywny, niesamowity – takie właśnie słowa przychodzą mi do głowy gdy pomyślę o sobotnim koncercie. Doskonali, choć jeszcze młodzi artyści, na widowni wspaniała publiczność, kościół wypełniony po brzegi. Świątynia ożyła! Każdy wykonawca nagradzany gromkimi brawami, na końcu bis i owacje na stojąco. Z pewnością do stworzenia takiej atmosfery przyczyniła się beatyfikacja Jana Pawła II, ale tego wieczoru nawet wpadka z odtwarzaczem CD miała pozytywny oddźwięk. Wykonawcy sprawili, liczącej kilkaset osób widowni, wielką duchową przyjemność. Dobra robota!

  1. Anonim

    Koncert był naprawdę wspaniały!!! :D
    Dziękujemy z całego serca, bez Was ten dzień byłby …zbyt szary-koncert uświetnił całą uroczystość jaką była beatyfikacja Jana Pawła II! :D :D :D

Zostaw komentarz