Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » 30 lat „Muzyki na zamku”
default-logo

30 lat „Muzyki na zamku”

We wtorek w sali widowiskowej BCK-u odbył się jubileuszowy koncert z cyklu „Muzyka na zamku”.

Wtorkowe spotkania muzyczne w sali portretowej odbywają się już od 30 lat. Tym razem, wyjątkowo w sali widowiskowej BCK-u, bytowscy melomani usłyszeli „Pory roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Jako solista i dyrygent wystąpił Andrzej Kacprzak.

Koncert jubileuszowy był doskonałą okazją do tego, aby swoimi wspomnieniami podzieliły się osoby, które przyczyniły się do organizacji występów. Na scenie pojawił się Roman Szymański, za którego dyrektorowania cykl miał swój początek. Nie zabrakło oczywiście Andrzeja Zawilskiego, który od 27 lat zajmuje się ich prowadzeniem, a jego słowo wstępne jest wspaniałym uzupełnieniem każdego koncertu. Niestety z racji pobytu za granicą nie pojawił się profesor Krzysztof Sperski, pomysłodawca „Muzyki na zamku”.
W uroczystości wziął również udział rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, Bogdan Kułakowski, władze miasta oraz liczna grupa bytowiaków.

30 lat "Muzyki na zamku".

Zostaw komentarz