Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Ekslibrisy w bibliotece dla dzieci
default-logo

Ekslibrisy w bibliotece dla dzieci

W piątek 13 maja ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszy ekslibris. Efekty prac kilkudziesięciu uczniów można oglądać w salach Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej w Bytowie.

Ekslibris to ozdobny znak, który umieszcza się po wewnętrznej stronie okładki książki. Najczęściej przyjmuje formę małej zadrukowanej karteczki, albo w prostszej wersji, pieczątki. Ekslibris zawiera imię i nazwisko osoby lub nazwę instytucji, do której należy księgozbiór. Ich tworzenie to bardzo skomplikowana, a co za tym idzie mało popularna, dziedzina grafiki artystycznej.
W konkursie zorganizowanym przez bytowską Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku, wzięło udział 38 młodych artystów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych, SP 2, SP 5, Gimnazjum nr 1 i 2, Zespołów Szkół z Tuchomia, Lipnicy i Kołczygłów oraz podopieczni Bytowskiego Centrum Kultury. Uczestnicy zgłosili do konkursu łącznie 45 prac.
Podczas spotkania, na którym ogłoszono wyniki rywalizacji, swoje prace zaprezentował Wacław Pomorski, znany bytowski poeta, który zajmuje się również tworzeniem ekslibrisów.

Wyniki konkursu:

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Natalia Dolecińska
2. Daniel Hildebrandt
3. Nie przyznano

Szkoły gimnazjalne:
1. Eryk Szczepański
2. Daniel Jurczak
3. Karolina Prondzińska

Szkoły podstawowe:
1. Agata Cyra
2. Julia Sokołowska
3. Adrian Woźniak

Konkurs na najlepszy ekslibris.

Zostaw komentarz