Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Kolejowa przygoda pasjonatów
default-logo

Kolejowa przygoda pasjonatów

Wczoraj na bytowskich torach pierwszy raz od wielu lat pojawiła się drezyna napędzana siłą ludzkich mięśni.

Marek Czerlik z Tuchomia wraz z grupą przyjaciół doprowadził do porządku linię kolejową Bytów-Borzytuchom. Aby środowy przejazd mógł dojść do skutku musieli oni przez dwa tygodnie usuwać krzaki i trawę, a w niektórych miejscach reperować torowisko. Ostatecznie kilkanaście osób pokonało 20 kilometrowy odcinek z Borzytuchomia do Ugoszczy. Na trasie mieli kilka przygód. Były problemy z rozkręconymi szynami, a w jednym miejscu na tory wyszła krowa uniemożliwiając dalszą jazdę.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Marek Czerlik, który pisze pracę magisterską dotyczącą tematyki kolejowej. On i jego koledzy z Kolbud, którzy udostępnili drezyną, widzą na miejscowych trasach kolejowych spory potencjał turystyczny. Wg nich taka nietypowa forma rozrywki w połączeniu z malowniczymi widokami mogłyby przyciągnąć do Bytowa turystów. Ich wizja może nie dojść do skutku, ponieważ wójt Borzytuchomia zamierza rozebrać część torowiska i zbudować tam ścieżkę rowerową.
Okazja do przejechania się drezyną oraz przystosowanym do jazdy po torach Fiatem 126p będzie w dniu 1 czerwca. Sporo informacji na temat turystyki kolejowej w naszym regionie można znaleźć na stronie Klubu Turystyki Kolejowej TENDRZAK – www.drezyny.pl.

Kolejowa przygoda.

  1. Dawid

    To było świetne! Widziałem ich jak jechali i byłem w szoku ;)

Zostaw komentarz