Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » IX Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe
default-logo

IX Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe

Już po raz 9 Sulęczyno na kilka dni stało się akordeonową stolicą Polski.

Cykl koncertów trwał przez 5 dni. Finał imprezy odbył się w sobotni wieczór w sulęczyńskim amfiteatrze. Jako pierwsza na scenie pojawiła się grupa Diangolog w składzie – Paweł Nowak (akordeon), Leszek Dranicki (gitara), Marcin Wądołowski (gitara) i Tomek Nowik (kontrabas). Organizator festiwalu, Paweł Nowak zagrał kilka utworów na bardzo nietypowym instrumencie o nazwie akordina, który wykonywany jest na specjalne zamówienie (kilak sztuk na świecie).
Gwiazdą wieczoru była Hanna Banaszak, której towarzyszyli – Cezary Paciorek (akordeon), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Andrzej Mazurek (perkusjonalia) oraz Adam Czerwiński (perkusja). Impreza zakończyła się pokazem fireshow.

Od autora
Sulęczyno leży poza terenem działania FotoBytów.pl. Jest to już powiat kartuski. Uznałem jednak, że mimo to relacja z tej imprezy musi znaleźć się na stronie. Od czasu kiedy zacząłem prowadzić Portal, często fotografuję cykliczne wydarzenia kulturalne, w których nigdy wcześniej nie uczestniczyłem. Tak samo było w przypadku Sulęczyńskich Spotkań Akordeonowych, które odbywają się już od dziewięciu lat. Na pewno imprezę odwiedzę także za rok. Amfiteatr w którym odbył się finałowy koncert posiada niesamowity klimat. Myślę, że rekordowa frekwencja na sobotnim koncercie świadczy o tym, że nie jest to tylko mój pogląd. Obserwując rejestracje zaparkowanych samochodów było widać, że zdecydowaną większość widzów stanowili turyści. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy festiwal, a ja polecam jego odwiedzenie także mieszkańcom naszego powiatu.

XI Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe

  1. Jonnie

    You can always tell an expert! Thanks for cotunibtring.

Zostaw komentarz