Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Święto starych zabaw
default-logo

Święto starych zabaw

W niedzielne popołudnie na stadionie odbył się Festiwal gier zapomnianych.

W niedziele 18 września na bytowskim stadionie królowały gry zapomniane, które dzieci wraz ze swoimi rodzicami odkrywali na nowo. Nie jednemu dorosłemu kręciła się w oku łezka wspomnień. Było sentymentalnie i radośnie. Każdy mógł posłuchać opowieści starszych graczy, które co chwila przerywała radość dzieci oddających się porywczej grze w kapsle, gumę czy klasy. Dawid i Mateusz – Cymbergaj spodobał się nam najbardziej! Graliśmy prawdziwą stówką!(moneta o nominale 100 zł, dop. redakcji). Z grzebieni to aż szły iskry.

Każdy kto spróbował swoich sił w jednej z wielu gier otrzymywał słodki upominek. Na dorosłych czekał napój energetyzujący RED BULL – jeden ze sponsorów imprezy.
Dla młodszych, spragnionych był wręcz owiany legendą sok malinowy – taki jaki pamiętamy z lat 70, 80-tych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko gry, ale również wóz strażacki i radiowóz policyjny. Tylko w tym dniu każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą i poczuć na własnej skórze jak to jest być strażakiem lub policjantem. Z okazji również skorzystali rodzice, którzy postanowili spełnić marzenia z dziecięcych lat. Atmosferę podgrzał niezwykły występ bytowiaków, którzy na motorach zaprzeczali prawom fizyki. Pokaz bardzo spodobał się publiczności. Pan Kamil – To co Ci chłopcy wyprawiali z motorami i rowerami to było coś niesamowitego! Pan Wojciech z wnuczką – Cieszę się, że MOSiR pokazał dzieciom jak my spędzaliśmy nasze dzieciństwo. W pewnym momencie aż mnie w sercu ścisnęło, kiedy z głośnika poleciała piosenka „Malinowy król”.
Impreza doszła do skutku dzięki wolontariuszom z Gimnazjum nr 2 w Bytowie oraz harcerzom z bytowskiego ZHR, Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej, Powiatowej Komendzie Policji, ekipie motocyklistów oraz chłopcom jeżdżącym na skuterach i rowerach.

Informacja prasowa przekazana przez organizatorów (Paweł Grzonka/MOSiR).

Święto starych zabaw

  1. Kasia

    Wspaniałe zdjęcia! Zwłaszcza te akrobacje na rowerach i skuterach robią wrażenie. Brawo dla mistrzów kierownicy i brawo dla fotografa!

  2. Dawid

    Też tak myślę, fajnie fajnie. A ziomki na dwokółkach wymiatają ;P

Zostaw komentarz