Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Zmiany na FotoBytów.pl
default-logo

Zmiany na FotoBytów.pl

W drugim tygodniu listopada na portalu zajdą bardzo poważne zmiany.

Zostanie wprowadzony płatny dostęp do treści. Aby móc oglądać galerie zdjęć będzie trzeba zarejestrować się i wykupić abonament. Do wyboru będą trzy pakiety – 3 zł za dwa tygodnie dostępu, 5 zł za miesiąc, 12 zł za kwartał. Abonament będzie można opłacić przelewem internetowym, kartą kredytową, albo gotówką  na poczcie, w Kauflandzie, sklepach Społem PSS lub stacji PKN Orlen przy ul. Gdańskiej. Szczegóły znajdziecie w dziale Abonament oraz poradniku Abonament krok po kroku.


Dlaczego?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wprowadzeniu abonamentu konsultowałem się z wieloma osobami i przeprowadziłem ankietę wśród czytelników. 37% osób biorących w niej udział zadeklarowało, że byłoby skłonnych ponieść zaproponowane opłaty.

Część osób pytała dlaczego, tak jak inne media internetowe w Bytowie, nie utrzymuję portalu z emisji reklam. Mimo dosyć sporej oglądalności, reklamodawcy nie byli zainteresowani tego typu formą promocji. W tej materii póki co nie dorównam tytułom będącym na rynku od wielu lat i tym mającym za sobą ogólnopolskich wydawców ze sztabem ludzi na pokładzie.

Zdaję sobie sprawę, że jest to dosyć ryzykowne posunięcie. Taka forma finansowania portali internetowych jest mało popularna i bardzo kontrowersyjna. Przeciwnicy twierdzą, że wszystko co w internecie powinno być darmowe, a wprowadzanie opłat jest, łagodnie mówiąc, niedobrą praktyką.
Dla części osób zniechęcająca może okazać się konieczność rejestracji, wykonania przelewu, albo co gorsza udania się do punktu, w którym można opłacić abonament gotówką. Domyślam się jednak, że w większości przypadków niechęć bierze się nie z wysokości stawek, czy wymogu przejścia pewnych procedur, ale z samego faktu wprowadzenia opłat.

Osoby gotowe zaakceptować takie rozwiązanie są w mniejszości. Tacy czytelnicy doceniają wkład pracy i środków jaki trzeba włożyć, aby portal mógł funkcjonować. Są w stanie uiścić drobną opłatę, za możliwość obejrzenia dobrych zdjęć, których przeważnie nie znajdą na innych lokalnych stronach www. Liczę na to, że grono tych czytelników będzie na tyle duże, że FotoBytów.pl nie zniknie z rynku portali internetowych naszego miasta.

Oczywisty jest fakt, że po wprowadzeniu abonamentu wzrosną Wasze wymagania. Ja natomiast będę musiał zapewnić regularny dopływ ciekawych zdjęć, abyście mieli poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Zapewniam, że zrobię wszystko, aby tak się stało.

 

Nowy serwer

Wprowadzenie abonamentu to nie jedyna zmiana na FotoBytów.pl. Kilka tygodni temu strona została przeniesiona na serwery jednej z najbardziej renomowanych firm hostingowych w Polsce – home.pl. Poprawiła się znacznie stabilność i szybkość jej działania. Od chwili przenosin zdjęcia otwierają się niemal z taką samą prędkością, jakby były oglądane z dysku komputera.

 

Poprawa bezpieczeństwa

W ostatnich dniach przeprowadzona została operacja, która znacznie poprawiła bezpieczeństwo danych używanych podczas rejestracji i logowania. Portal uzyskał certyfikat SSL. Służy on do szyfrowania danych przesyłanych w internecie między użytkownikiem, a serwerem. Teraz podczas zakładania konta i logowania, możecie być pewni, że Wasze dane będą w należyty sposób zabezpieczone.
Działanie certyfikatu sygnalizowane jest na pasku adresu przeglądarki. Adres strony rozpoczyna się od https://, obok widać symbol kłódki (Chrome, IE), podświetlony jest napis „fotobytow.pl” (Firefox) lub pojawia się napis „Zabezpieczona” (Opera).

Jeszcze bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa obowiązują na stronie firmy Dotpay, w której przeprowadzana jest transakcja zakupu abonamentu. Dotpay to jeden z najbezpieczniejszych systemów obsługi płatności online w Polsce. Firma posiada szereg certyfikatów i rozwiązań technicznych, które zapewniają najwyższy możliwy poziom ochrony informacji.

Zachęcam do spokojnego przemyślenia nadchodzących zmian i podjęcia odpowiedniej decyzji. Dotychczasowym Czytelnikom bardzo dziękuję za tak liczne odwiedzanie portalu. Mam nadzieję, że spora grupa z Was pozostanie z FotoBytów.pl także po wprowadzeniu abonamentu.

Z wyrazami szacunku Adam Jutrzenka, właściciel portalu

 

Zmiany, zmiany, zmiany...

 1. Kasia

  Bardzo chętnie zapłacę za dostęp do twoich zdjęć, bo są moim zdaniem po prostu dobrze zrobione.
  Pozdrawiam.

 2. szuli

  POPIERAM POMYSŁ Z ABONAMENTEM

 3. Angelika

  Jak najbardziej zapłacę .

 4. adamj

  Dziękuję za Wasze deklaracje!

Zostaw komentarz