Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Sztuka opanowała Jasień
default-logo

Sztuka opanowała Jasień

W sobotę zakończył się trwający przez trzy dni festiwal Jasień Teatralna.

W tym czasie w gminie Czarna Dąbrówka zaprezentowało się kilkanaście grup, zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych. Odbywały się także warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Co ciekawe budżet festiwalu był na tyle skromny, że  pozwolił jedynie na pokrycie kosztów wyżywienia i noclegów. Większość artystów przyjechała do Jasienia na własny koszt i zrezygnowała z honorariów. Świadczy to o tym, jak dużą renomę przez lata zyskał festiwal.

Organizatorzy: Stowarzyszenie KIETA – Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno – Artystycznej, Wiejski Dom Kultury w Jasieniu, Szkoła Podstawowa w Jasieniu, GOK w Czarnej Dąbrówce, Urząd Gminy w Czarnej Dąbrówce.

W galerii zdjęcia z warsztatów kuglarskich przeprowadzonych przez Teatr Gwiżdże ze Słupska, koncertu „Cała Praga Śpiewa z Nami” w wykonaniu artystów z Warszawy oraz koncertu „Ejbike Mame” wykonanego przez Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego z Sejn.

 

Od autora

Aby opisać festiwal wystarczyłyby te słowa – coś niesamowitego! Impreza niemal bez budżetu, ogromne zainteresowanie artystów z różnych stron Polski, a to wszystko w małej miejscowości na Kaszubach. Organizatorom należą się wielkie brawa!

Sztuka opanowała Jasień

 

Sztuka opanowała Jasień

 

Sztuka opanowała Jasień

Zostaw komentarz