Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Poznali historię patronów szkoły
default-logo

Poznali historię patronów szkoły

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie odwiedzili miejsca pamięci związane z patronami ich szkoły.

I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie nosi imię Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Bytowskiej. W związku z tym podejmowane są różne działania historyczno-edukacyjne mające na celu przybliżenie sylwetek Patronów Szkoły oraz poszerzenie wiedzy o „Małej Ojczyźnie”.

Tradycją stał się Konkurs Wiedzy o Patronach Szkoły przeprowadzany wśród uczniów klas pierwszych. W ramach przygotowań do konkursu, uczniowie klas pierwszych wyjechali 8 listopada na wycieczkę „Szlakiem Patronów Szkoły”. Odwiedzili Płotowo i Ugoszcz. Zwiedzając Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie poznali funkcjonowanie jednej ze szkół działających na Ziemi Bytowskiej w dwudziestoleciu międzywojennym. Ponadto wzbogacili swoją wiedzę na temat walki o wolność i polskość Ziemi Bytowskiej, a także poznali losy rodzin zasłużonych w tej walce. Uczniowie złożyli znicze z tarczą LO na grobach Patronów Szkoły w Płotowie (na grobie Bernarda Werry i na grobowcu Rodziny Styp-Rekowskich) i w Ugoszczy (na grobach: ks. Roberta Pluta-Prądzyńskiego, Leona Wysieckiego i Bernarda Wróbla).

Inicjatywę wspiera Starostwo Powiatowe w Bytowie, które od kilku lat finansuje wyjazdy uczniów do Płotowa oraz funduje nagrody w Konkursie Wiedzy o Patronach Szkoły.

Poznali historię patronów szkoły

Zostaw komentarz