Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » „Mam haka na raka”
default-logo

„Mam haka na raka”

Uczennice klasy I a z LO w Bytowie wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, który był poświęcony profilaktyce raka jelita grubego.

Biorąc udział w konkursie udowodniły sobie i innym, że warto angażować się w pomaganie ludziom. Mają teraz wielką satysfakcję z rezultatów swoich działań i apetyt na więcej.
Wszystko zaczęło się w październiku 2011 r. Pięć koleżanek: Karolina Zylka, Magdalena Tkacz, Martyna Sieprawska, Patrycja Piotrowska i Pamela Kutełło, pod opieką nauczycielki biologii z LO, pani Renaty Koski, zainteresowało się ogólnopolskim konkursem poświęconym profilaktyce raka jelita grubego. Teraz czekają na wyniki pierwszego etapu. O efektach ich działań w ramach konkursu „Mam haka na raka” rozmawiamy z jedną z uczestniczek, Karoliną Zylką.

FotoBytów.pl: Jaki miałyście cel startując w konkursie?

Karolina Zylka: Ideą było dotarcie do młodzieży z treściami edukacyjnymi w zakresie profilaktyki nowotworowej.

FB: Co udało się zrobić?

Karolina Zylka: Przyznam, że więcej niż się spodziewałyśmy. Na początku był pomysł i wielkie chęci. Musiałyśmy przygotować prezentacje, ulotki i ankiety. Niestety, nie było łatwo pozyskać sponsora wśród bytowskich przedsiębiorców. Ostatecznie otrzymaliśmy wsparcie z wydziału zdrowia i spraw społecznych bytowskiego Starostwa. Odbyła się też zbiórka pieniędzy w LO, za które kupiłyśmy materiały szkolne dla dzieci z domu dziecka. Największą satysfakcję dały nam spotkania z młodzieżą z gimnazjów. Odkryłyśmy, że robienie wspólnie czegoś dobrego z innymi ludźmi może być świetną zabawą.

FB: Były jakieś trudności?

Karolina Zylka: Najtrudniej było znaleźć sponsora naszych działań, a to był element konkursu. W pewnym momencie było tyle pracy, że trzeba było się nią odpowiednio dzielić i wszystko skrupulatnie planować. Do tego musiałyśmy zajmować się szkołą i innymi obowiązkami. To było trudne, ale teraz widzimy, że wszystko się udało i warto było poświęcić czas i energię.

FB: Coś Was mile zaskoczyło?

Karolina Zylka: Młodzież. Gimnazjaliści zaskoczyli nas swoją dojrzałością, zrozumieniem tematu i chęcią pomocy. Są wspaniali. Udało nam się pozyskać do naszych działań młodzież ze szkoły w Studzienicach i to było naprawdę inspirujące zarówno dla nas, jak i dla nich.

FB: Jaką macie korzyść z udziału w projekcie?

Karolina Zylka: Największą jest zadowolenie, że dzięki współpracy i kreatywności udało nam się przekroczyć pewne bariery. Chciałybyśmy wejść do II etapu konkursu, bo czeka nas tam tworzenie reklam, warsztaty rozwijające umiejętności i z pewnością doskonała zabawa.

FB: Życzę powodzenia! Dziękuję za rozmowę."Mam haka na raka"

Nz. uczestniczki konkursu. Od lewej siedzą – Magdalena Tkacz, Martyna Sieprawska, Pamela Kutełło, Karolina Zylka.


  1. Kasia

    Fajne dziewczyny, wspaniała inicjatywa. Trzymam za Was kciuki :)

Zostaw komentarz