Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » II Pielgrzymka Maratońska „Bytów – Sianowo”
default-logo

II Pielgrzymka Maratońska „Bytów – Sianowo”

W minioną niedzielę 18 pielgrzymów pobiegło z Bytowa do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie.

Trasa licząca 62 kilometry rozpoczęła się przy kościele św. Filipa Nerii. Po drodze pątnicy zatrzymywali się na modlitwę w Parchowie, Sulęczynie, Gowidlinie i Sierakowicach. Po 9,5 godzinach (6h i 33 min. „czystego” biegu) grupa dotarła do Sianowa. Tam biegacze uczestniczyli w mszy świętej, podczas której podziękowali za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlili się za ofiary katastrofy smoleńskiej. Pielgrzymkę zorganizował klub biegacza „Goch” wraz z parafią św. Filipa Neri oraz Stowarzyszeniem „Nazaret”.

W maratonie pobiegli: Irena i Mirek Lasota (Wałcz), Zbigniew Tocha (Skórcz), Stanisław Adam Olbryś (Nasielsk), Marek Pranczk (Gostkowo), Marian Klasa (Pomysk Wielki), Jacek Muszyński i Roman Czech (Słupsk), Zenon Słomski (Korzybie), Sebastian Jażdżewski (Ugoszcz), Wojtek Krajewski i Jacek Sikorski (Piła) oraz bytowiacy – Stanisław Majkowski, Marek Gliszczyński, Karol Niklas, Krzysztof Sławski i bracia Edward i Sławomir Kobierowski.II Pielgrzymka Maratońska „Bytów – Sianowo”

Zostaw komentarz