Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Miasteczko „Planeta Energii” zagościło w Bytowie
default-logo

Miasteczko „Planeta Energii” zagościło w Bytowie

Na rynku w Bytowie wylądowało kosmiczne miasteczko „Planeta Energii”. Atrakcja jest nagrodą dla klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, którą uczniowie wygrali w organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym.

Do organizatora spłynęło niemal 200 sprawozdań z całej Polski, na podstawie których wybrano 10 laureatów. O zwycięstwie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie zadecydował ogrom aktywności, jakie wychowawczyni – pani Lucyna Wasielewska podjęła wraz z dziećmi. Klasa uczestniczyła we wszystkich 6 lekcjach zawartych w materiałach edukacyjnych od ENERGI, a także wielu zajęciach dodatkowych. W ramach „Planety Energii” uczniowie przeprowadzili liczne eksperymenty, przygotowali prace plastyczne, układali wierszyki i dydaktyczne gry planszowe na temat energii elektrycznej, a także odbyli wiele wycieczek edukacyjnych. Dzieci odwiedziły najstarszą elektrownię na Pomorzu – w Strudze, gdzie mogły obserwować, jak wytwarza się prąd.
Klasa zorganizowała specjalny apel szkolny na temat oszczędzania energii elektrycznej, na którym zaprezentowała przedstawienie pt. „Jak Dyzio uczył się oszczędzać”. Wszystkie szkolne klasy wzięły też udział w szkoleniu nt. tradycyjnych i odnawialnych źródeł energii (szczególną uwagę zwrócono na energię słoneczną i solary). Uczniowie zaprosili na wspólne zajęcia ratownika wodnego, który omówił zasady pierwszej pomocy w przypadku oparzeń oraz pokazał, jak poprawnie udzielać pomocy osobie poszkodowanej.

Miasteczko można odwiedzić także w piątek 11 maja. W godzinach porannych dostępne będzie dla zaproszonych uczniów ze szkół Bytowa i okolic. Od godz. 15:00 do 18:00 otwarte będzie dla wszystkich chętnych.

Informacja prasowa przekazana przez organizatora.Miasteczko "Planeta Energii" zagościło w Bytowie

Zostaw komentarz