Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Wymiana polsko-koreańska
default-logo

Wymiana polsko-koreańska

Stowarzyszenie Nazaret wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie realizuje projekt pt. „Nowe technologie okiem młodzieży polskiej i koreańskiej” dotowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Koreańskiego  Centrum Wymiany Młodzieży.

Projekt jest jedynym w Polsce w 2012r. i zakłada wizytę 10-osobowej delegacji polskiej (9 uczniów oraz opiekuna) w Korei Południowej  oraz wizytę 10-osobowej delegacji koreańskiej w Polsce. Stronę polską reprezentować będą wybitni uczniowie z powiatu bytowskiego. Ze strony koreańskiej wytypowano najzdolniejszych uczniów z całego kraju. W skład delegacji polskiej wchodzi nauczycielka z ZSER pani Joanna Malek oraz uczniowie tej szkoły – Marta Warmiak, Anna Mańska, Elwira Cichosz, Justyna Jendernal i Juliusz Pawelski oraz wychowankowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie – Krzysztof Budynek, Marta Kozłowska, Marta Mazur i Alicja Nowacka.

Ogólnym celem programu jest nawiązanie współpracy między młodzieżą z Bytowa i Korei. Kanwą wymiany jest nowoczesna technologia widziana przez odmienną kulturowo młodzież z Polski i Korei. W ramach projektu młodzież odwiedzi m.in. firmy Drutex oraz Ivona Software Sp. z o.o., której współwłaścicielem jest absolwent bytowskiego ogólniaka, a także Politechnikę Gdańską i Gdański Park Naukowo-Technologiczny. W programie przewidziano także zwiedzanie Warszawy, Trójmiasta, wyjazd do Wdzydz, Szymbarka i Kościerzyny. Młodzież wspólnie zwiedzi nasze miasto oraz zintegruje się na spływie kajakowym oraz przy ognisku nad jeziorem Jeleń.

Podczas pobytu polskiej delegacji w Korei przewidziano zwiedzanie Seulu, a w nim uczelni wyższych oraz przedsiębiorstw elektronicznych i informatycznych. Uczniowie spotkają się także z urzędnikami Koreańskiego Centrum Wymiany Młodzieży oraz odwiedzą Ambasadę Polską.

Wymiana polsko-koreańska

  1. Latrice

    It’s a joy to find somneoe who can think like that

Zostaw komentarz