Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Swoje pokochajcie…
default-logo

Swoje pokochajcie…

Bytowiacy wzięli w Gdańsku udział w wydarzeniu zorganizowanym wspólnie przez Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, Oddział Gdańskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Oddział Gdański Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

W niedzielę 22 lipca w Centrum św. Jana odbył się wernisaż wystawy „Sacrum w twórczości artystów Pomorza„. W prezentacji wzięło udział około 50 artystów. Wśród nich znalazło się dwóch rzeźbiarzy z Bytowa – Piotr Janka i Henryk Lepak.

Kolejną częścią wydarzenia był przemarsz ulicami Głównego Miasta orkiestr dętych z woj. Pomorskiego i zespołów folklorystycznych z Kaszub, Kociewia i Powiśla. Po dotarciu do Centrum św. Jana orkiestry wspólnie zagrały pod batutą Ireneusza Stromskiego hymny: Polski, Zjednoczonej Europy, kaszubski, kociewski i pieśń Kwidzyniaków. We wnętrzu kościoła odbył się koncert folklorystyczny, podczas którego wystąpił Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bytów, Zespół Pieśni i Tańca Kociewie oraz Zespół Pieśni i Tańca Powiśle.

  1. Karola

    Bytowski zespół jest wspaniały. Świetną wizytówkę ma nasze miasto :)

    Pięknie się na nich patrzy – pozdrawiam

Zostaw komentarz