Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Mam dobrą starość
default-logo

Mam dobrą starość

Pani Anna Klinkosz z Bytowa, która 8.09. obchodziła 100-urodziny! Bytowianka, wychowała 7 dzieci, doczekała się 18 wnuków, 28 prawnuków 1 praprawnuka.

Od ponad 30 lat pani Anna mieszka w niewielkim domku przy ul. Słonecznej w Bytowie razem z synem Wiktorem i synową Jolantą. A. Klinkosz urodziła się w Niestępowie w powiecie kartuskim. Krótko po narodzinach wraz z rodzicami Augustynem i Klarą Cichosz wyemigrowali do Niemiec. – Dziadek był inżynierem budował tory. Na zachodzie spędzili kilka lat, tam urodziły się kolejne dzieci. Po pierwszej wojnie dziadkowie wrócili na Pomorze. Mama wiele razy wspominała, że kiedy szła do szkoły w ogóle nie umiała mówić po polsku, tylko po niemiecku, ale szybko się nauczyła – opowiada Wiktor Klinkosz, syn jubilatki, który wraz z żoną od lat opiekuje się mamą. W czasie drugiej wojny pani Anna, dzięki znajomym, poznała swojego męża Wiktora. Potem byli świadkami na ślubie. W latach 50. ub.w. pani Anna z mężem i dziećmi przeprowadziła się do Mokrzyna, a potem Mądrzechowa.

B.K.

Więcej w czwartkowym wydaniu „Kuriera Bytowskiego”.Pani Anna Klinkosz

  1. Inga

    Zawsze ceniłam u pani Klinkosz wysoką kulturę i inteligencje. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu życzę wiele wspaniałych lat wśród kochającej rodziny i życzliwych przyjaciół.
    Po 48 latach dziękuję za mirt wychodowany jej ręka i użyczony mi dla mojego ślubnego wianka. Zawsze uśmiechniętej Pani Klinkosz i te piękne wysokie rośliny w jej domu nie zapomnę. Inga

Zostaw komentarz