Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Pomysłowy Dobromir
default-logo

Pomysłowy Dobromir

W tym roku już po raz 13 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bytowie odbyły się Wojewódzkie Targi Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir”.

Na holach szkoły wystawiały swoje prace reprezentacje 24 placówek, w tym ośrodków szkolno – wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej oraz fundacji z terenu województwa pomorskiego.
Celem imprezy jest promowanie przez prezentację twórczości dziecięcej, wymiana doświadczeń oraz integracja ze środowiskiem. Podczas Targów młodzi artyści zaprezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne, techniczne i przestrzenne, m.in. rysunki na szkle, malarstwo, grafikę, rzeźbę, ceramikę, haft, biżuterię, świece, pocztówki i ozdoby świąteczne. Targi były doskonałą okazją do zakupienia niepowtarzalnych, ręcznie wykonanych przez dzieci i młodzież ozdób i upominków na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i nie tylko.
Każdego roku Targom towarzyszy motyw przewodni, w tym roku była to „Pani Jesień”, a zaproszone placówki poproszone zostały o przywiezienie na konkurs i wystawę pracy przestrzennej pt. „Drzewko jesienne”.
Targi uświetnił występ grupy teatralnej „Bajlandia” z Warszawy, która w Bytowskim Centrum Kultury zaprezentowała historię „Czerwonego Kapturka” w pełnej humoru i muzyki adaptacji. Dzieci i dorośli zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z bajkowymi postaciami, a prowadzony w formie interaktywnej spotkał się ze znakomitym przyjęciem widowni. Pomysłowy Dobromir

Zostaw komentarz