Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Nawpaky na scenie BCK-u
default-logo

Nawpaky na scenie BCK-u


Amatorska studencka grupa teatralna Nawpaky z Gdańska zrzeszająca ukraińską młodzież wystawiła w Bytowie swoje najnowsze przedstawienie, „Myna Mazailo” Mykoły Kulisza.

Na spektaklu, który odbył się w sali widowiskowej Bytowskiego Centrum Kultury zjawiło się kilkadziesiąt osób. Wyreżyserowane przez Oksanę Terefenko przedstawienie pokazane zostało dość współcześnie. Młodzi aktorzy ze studenckiej grupy przedstawili trochę w krzywym zwierciadle historię rodziny Mazailo. Ojciec rodziny, to wynalazca elektrycznej łapki na muchy. Człowiek bardzo zakompleksiony. Mazailo to Ukrainiec, który na wszystkie możliwe sposoby stara się to, co ukraińskie z siebie wyrzucić i wyprzeć. Żałosny w swoich poczynaniach, nie wiedzieć czemu w pewnym sensie budzi sympatię i litość. Jego syn Mokij to z kolei człowiek nowej idei. Oddany misji, niby trochę romantycznej, ale jednak przede wszystkim zgodnej z aktualnym politycznym prądem. Wśród dźwięków rosyjskiego baletu rozgrywa się dramat podzielonej rodziny, nie tylko ojca i syna, ale też apodyktycznej córki, jej naiwnej przyjaciółki, matki a także gości ciotki Motki z Kurska i wujka Tarasa z Kijowa.

B.K.

Zostaw komentarz