default-logo

Ułan Spa Kołczygłowy na pierwszym miejscu BALPS

W niedzielę, 14 kwietnia zostały rozegrane finałowe mecze Bytowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W starciu o III miejsce zwyciężył zespół UKS Jedynka pokonując zawodników SPS-u Borzytuchom, zaś I miejsce wywalczyła ekipa Ułan Spa Kołczygłowy, która odniosła zwycięstwo w starciu z Amalką Bytów.

MVP finału: Rafał Stoltman ( Ułan SPA Kołczygłowy)

Wyniki:
Mecz o III miejsce:
SPS Borzytuchom – UKS Jedynka – 1:3 ( 23:25, 19:25, 25:19, 17-25)
Początek pierwszego i drugiego seta przebiegał pod dyktando Borzytuchomian, jednak wraz z rozwinięciem partii UKS bezproblemowo doprowadzał do wyrównania. Dalej walka toczyła się punkt za punkt. Końcówki setów należały jednak do miejscowych i to oni wygrali obie partie. Gdy mogłoby się wydawać, że po wygraniu seta nr 2 ( 25:19), siatkarze Jedynki łatwo wygrają i kolejną odsłonę, zawodnicy SPS-u nie poddali się i zaczęli walczyć o każdą piłkę, co przyniosło efekt w postaci wygranej partii nr 3 ( 25:19). Czwarty jak i ostatni w tym meczu set padł łupem zawodników UKS Jedynki, którzy powrócili do dobrej gry i tym samym wygrali cały mecz.

Mecz o I miejsce:
Ułan Spa Kołczygłowy – Amalka Bytów – 3:0 ( 25:16, 25:21, 25:23)
Tylko trzech setów potrzebowali zawodnicy Ułan SPA Kołczygłowy by pokonać zespół Amalka Bytów. Obie drużyny podeszły do tej walki bardzo poważnie, jednak Ułan dominował w prawie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zawodnicy Amalki popełniali więcej błędów, co od razu wykorzystywali Kołczygłowianie. Zarówno w pierwszym jak i w drugim secie Ułan rozbił swoich przeciwników. Trzeci set dostarczył kibicom nie lada emocji, gdyż prowadzący zespół z Kołczygłów przy przewadze 23:17 nagle stanął. Wykorzystali to zawodnicy Amalki, którzy skutecznymi zagrywkami, obroną i atakami doprowadzili prawie do remisu, jednak błąd na zagrywce i później skuteczny atak ze strony Kołczygłowian zakończył to spotkanie.

Relacja dzięki uprzejmości Ewy Reglińskiej.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich galerii zdjęć wykonanych w czasie tego sezonu BALPS.