Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Harcerze z ZHP włączyli się w sprzątanie naszej gminy
default-logo

Harcerze z ZHP włączyli się w sprzątanie naszej gminy


W sobotę i niedzielę dwie drużyny ZHP z Bytowa wzięły udział w sprzątaniu naszej gminy. Harcerze posprzątali kilkukilometrowy odcinek nasypu kolejowego od mostu na drodze biegnącej w kierunku Mądrzechowa aż do Starego Stawu (okolice Pomyska Wielkiego) oraz ścieżkę przyrodniczą na Rzepnicy.
Młodzież zapełniła około 30 worków na śmieci. Wśród znalezionych rzeczy były m.in. opony, dętki, termosy, druty, części komputerowe, fotelik samochodowy, a nawet kanapa! Mebel, który stał nad jeziorem Stary Staw od ok. pięciu lat (na skarpie, wśród zarośli, kilkanaście metrów od drogi ) został rozłożony, a jego części przeniesione na drogę. Bez wątpienia największym problemem na sprzątanym odcinku okazały się szklane i plastikowe butelki oraz opakowania po słodyczach i innych artykułach spożywczych.
Akcja została przeprowadzenia z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Sobota

Niedziela

Zostaw komentarz