default-logo

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Przedszkola

W „Słonecznym Stacyjkowie” odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Przedszkola. Do udziału w zawodach zgłosiło się aż 24 młodych szachistów z grupy „Biedronek”. Rywalizacja odbywała się systemem pucharowym i dostarczyła wielu silnych emocji. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoimi wyjątkowymi umiejętnościami i sprawdzić się w prawdziwej rywalizacji.
Słoneczne Stacyjkowo to jedyne przedszkole w Bytowie, w którym dzieci uczą się gry w szachy. Dyrekcja i wychowawcy wychodzą z założenia, że ta „królewska gra”, sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową oraz rozbudza twórcze zdolności. Zwycięzcami Turnieju są tak naprawdę wszyscy uczestnicy. Do ścisłego finału awansowali:
– Małgorzata Lis
– Maciej Rychter
– Jacek Radwiec
– Dominik Liszewski
– Maciej Góra
– Krzysztof Bodnar

Po emocjonującej walce Puchar Dyrektora i zaszczytny tytuł najlepszego szachisty w „Słonecznym Stacyjkowie” wywalczył Maciej Rychter. Na II pozycji uplasował się Maciej Góra. III miejsce zajął Dominik Liszewski.

Na zdjęciu głównym Maciej Rychter, zwycięzca Turnieju.

Zostaw komentarz

Warning: Missing argument 1 for Akismet::add_comment_nonce(), called in /fotobytow/wp-includes/plugin.php on line 525 and defined in /fotobytow/wp-content/plugins/akismet/class.akismet.php on line 676

Warning: Missing argument 1 for Akismet::inject_ak_js(), called in /fotobytow/wp-includes/plugin.php on line 525 and defined in /fotobytow/wp-content/plugins/akismet/class.akismet.php on line 968