Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Szlachetna Paczka w Bytowie (wideo)
default-logo

Szlachetna Paczka w Bytowie (wideo)

Mieszkańcy Bytowa i okolic mają niebywałą okazję, aby udowodnić swoją szczodrość i ofiarność. W bardzo szlachetny sposób mogą pomóc tym, którzy najbardziej na to zasługują. Zostań darczyńcą i razem z wolontariuszami Szlachetnej Paczki zmieniaj świat na lepsze!

Szlachetna Paczka jest to projekt Stowarzyszenia Wiosna, którego głównym założycielem jest ks. Jacek Stryczek. Projekt adresowany jest do rodzin, które zmagają się z trudną sytuacją losową. Przedsięwzięcie realizowane jest nieprzerwanie od 2001 roku, a po dwunastu latach dotarła do Bytowa. Mechanizm Szlachetnej Paczki zakłada udzielnie konkretnej pomocy konkretnym rodzinom. System Paczki opiera się na czterech podstawowych i ściśle współpracujących ze sobą elementach: wolontariusz, rodzina, darczyńca oraz dobroczyńca.

Wolontariusze z Bytowa i okolic przez wiele tygodni szukali rodzin w potrzebie, odwiedzali ich domy oraz przeprowadzali wywiady. Wszystko po to, aby upewnić się, że pomoc trafi do właściwych osób. Już 16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z rodzinami w potrzebie. Każda rodzina posiada swój własny opis, dzięki czemu darczyńca pozna jej członków, problemy oraz potrzeby.

Każdy z nas może wybrać rodzinę, której chce pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, kto zechce podzielić się tym, co ma. Może być to grupa znajomych, przyjaciół, rodzina, osoba prywatna a nawet szkoła. Im więcej darczyńców zdecyduje się przygotować jedną paczkę, tym lepiej. Wszystkim zależy na tym, żeby zaspokoić jak najwięcej potrzeb rodziny. Spełnienie wszystkich potrzeb nie jest konieczne. Już sam fakt, że ktoś zdecydował się ofiarować pomoc rodzinie, jest niezwykle ważny.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bytowa do włączenia się w projekt. Nikt z nas nie wie, co czeka go w przyszłości. Dzisiaj to ja pomagam innym, ale kto wie, może w przyszłości to ja sama będę potrzebowała pomocy. Los bywa bardzo przewrotny, dlatego nigdy nie należy zapominać o innych – mówi Klaudia Zblewska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

 

  1. Leo

    szacunek dla Tych ludzi! :)

Zostaw komentarz