Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Pomysłowy Dobromir po raz czternasty
default-logo

Pomysłowy Dobromir po raz czternasty

Dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne z terenu województwa pomorskiego wzięły udział w XIV Wojewódzkich Targach Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir”, które odbyły się 5 grudnia. W imprezie wzięło udział ok. 200 osób niepełnosprawnych z 24 placówek (w tym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bytowie jako współorganizatora imprezy) z terenu województwa pomorskiego. Podczas imprezy młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów artystycznych oraz nawiązania nowych kontaktów. Targi były doskonałą okazją do promowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w środowisku, a także wzmacniania ich własnego poczucia wartości.

„Pomysłowy Dobromir” zdążył wpisać się na trwałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Bytowa i z roku na rok przyciąga coraz więcej gości – zarówno przedszkolaków, uczniów, jak i osób dorosłych.

Osoby niepełnosprawne, biorące udział w tej integracyjnej imprezie, czują się docenione i dowartościowane, ponieważ spotykają się z ogromną życzliwością i wieloma pochwałami ze strony gości. Działa to na nie bardzo motywująco i zachęca do dalszej pracy, rozwijania umiejętności i talentów oraz  jeszcze większej kreatywności. Osiągnięcie sukcesu dla każdego człowieka jest ważne, a dla tych osób jest szczególnie istotne, ponieważ często muszą włożyć nieporównywalnie więcej pracy, by jakieś zadanie zrealizować do końca. Dlatego też, obserwując ogromną radość i satysfakcję swoich podopiecznych, organizatorzy upewniają się w przekonaniu o celowości organizowania takich właśnie imprez, które rzeczywiście integrują i stwarzają możliwość osiągnięcia osobistego sukcesu.

Dla każdej placówki zostało przygotowane stoisko zgodnie ze złożonym wcześniej zapotrzebowaniem, na którym prezentowano ceramikę, ozdoby i upominki świąteczne, aniołki i inne figurki, łańcuchy, stroiki, bombki, świeczki, kartki świąteczne, rzeźby, wytwory ze szkła, drewna i metalu, świece, obrazki wykonane przeróżnymi technikami, robótki ręczne, serwetki, biżuterię. Każda z ekip przygotowała również świąteczną ozdobę przestrzenną „Jesienny skrzat” na konkurs i wystawę.

Podczas imprezy działały dwie kawiarenki, w których można było wypić kawę lub herbatę i skosztować słodkich wypieków, ciasteczek, rogalików i gofrów przygotowanych przez dzieci i młodzież. Zostały też przeprowadzone warsztaty sztuki ludowej, podczas których w trzech salach uczestnicy i goście uczyli się m.in. wyszywania, tworzenia wyklejanek z pasków papieru oraz wykonywania ozdób jesiennych na drzwi i okna.
Atrakcją imprezy był także spektakl teatralny pt. „Ali Baba i 4 rozbójników”, który na sali widowiskowej Bytowskiego Centrum Kultury zaprezentowała w dniu imprezy grupa teatralna „Atrybut”.

Realizacja imprezy była możliwa dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zostaw komentarz