Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Mikołajkowy turniej tenisa o Puchar Wireland
default-logo

Mikołajkowy turniej tenisa o Puchar Wireland

W minioną sobotę odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów o Puchar Wireland.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy z podstawówek. Mecze rozgrywane były jednocześnie na 4 kortach do mini-tenisa. W klasyfikacji I-III wystartowało 5 zawodników: Igor Tomaszewski, Aleksander i Igor Parlak, Maksymilian Turzyński i Zosia Jaworska. Gry odbywały się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 7 pkt. Dodatkowo dwóch  zawodników z najlepszym bilansem meczów zagrało w finale. Zwyciężył (2:1) Igor Tomaszewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 pokonując Aleksandra Parlaka po bardzo zaciętym pojedynku.

1. Igor Tomazewski, Sp2
2. Aleksander Parlak, Sp2
3. Zosia Jaworka, Sp2
4. Igor Parlak, Sp2
5. Maksymilian Turzyński, Sp2

W kategorii klas IV-VI wystartowało 7 zawodników. Najlepszy okazał się Mikołaj Ruciński, który wygrał wszystkie mecze. O resztę miejsc toczyła się bardzo wyrównana i zacięta walka. Zawodnicy z miejsc 2-4 zakończyli turniej z identycznym bilansem zwycięstw i porażek. O końcowym miejscu decydował bilans setów.

1. Mikołaj Ruciński, SP Tuchomie (klub Tenispro Koszalin)
2. Dominik Czapiewski, SP 3
3. Łukasz Regliński, SP Parchowo
4. Michał Rytwiński, SP 2
5. Marysia Rucińska, SP Tuchomie
6. Wiktor Chylewski, SP 2
7. Kuba Jereczek, SP 5

Po rywalizacji szkół podstawowych przeprowadzono gry i zabawy tenisowe dla publiczności oraz konkurs w podbijaniu „latającej zośki”. Dla zwycięzców przygotowano wartościowe nagrody – darmowe lekcje tenisa, vouchery na masaże w salonie Supernova, bony upominkowe do kawiarni Słodka Babeczka oraz wejściówki na basen Nimfa. W czasie turnieju odbyła się także prezentacja maszyny do podawania piłek. Każdy mógł sprawdzić swoje siły i spróbować przebić piłkę ponad siatkę.

W kategorii gimnazjów wystartowało 8 zawodników i 2 zawodniczki. W finale Kuba Zborowski po emocjonującym meczu pokonał 2:1 Krystiana Barra. W finale dziewczyn Marta Wnuk Lipińska pokonała 2:0 Patrycję Bodnar.

1. Kuba Zborowski,  Gimnazjum nr 1
2. Krystian Barra,  Gimnazjum nr 1
3. Łopato Radosław,  Gimnazjum nr 1
4. Bartosz Żmuda,  Gimnazjum nr 1
5. Ludwik Bajgot,  Gimnazjum nr 2
6. Mikołaj Ruciński, SP Tuchomie
7. Jurek Szyca,  Gimnazjum nr 2
6. Karol Skiba,  Gimnazjum nr 1

Organizatorzy składają podziękowania za wsparcie finansowe firmom Wireland i Elgor, Urzędowi Miasta Bytów za nagrody rzeczowe oraz firmie Kortfolio za usługi drukarskie.

Zostaw komentarz