Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Finał Szlachetnej Paczki. Prawie 40 rodzin z Bytowa i okolic otrzymało pomoc
default-logo

Finał Szlachetnej Paczki. Prawie 40 rodzin z Bytowa i okolic otrzymało pomoc

W ubiegły weekend bytowscy wolontariusze mieli ręce pełne roboty, a to za sprawą finału Szlachetnej Paczki. Przez dwa dni, od rana do wieczora , pracowali z magazynie „Szlachetnej Paczki” znajdującym się w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu oraz ofiarności darczyńców, 37 potrzebujących rodzin otrzymało wsparcie.

-,, Jaaaa,mamuniu ile mleka, to wszystko tylko dla nas?”- wykrzyknął z radością Marek . – Nie wierzę ! To wszystko dla naszej rodziny i dla Karolinki? – powtarzała z niedowierzaniem Pani Ania, do której paczka trafiła już w sobotę.

Pani Ania i Pan Janusz wspólnie wychowują trójkę dzieci: Piotrka, Marka oraz Karolinkę. Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest choroba Karolinki. Dziewczynka choruje na wodogłowie, przepuklinę oponowo-rdzeniową, nie ma prawej nerki. Poza tym Pani Ania, z konieczności ciągłej opieki nad córką, nie może podjąć pracy, a leczenie córeczki wiąże się ze sporymi kosztami.

-Kiedy przyjechaliśmy do rodziny z paczkami i zaczęliśmy je nosić, rodzina nie mogła uwierzyć, że to dzieje się naprawdę – dodaje wolontariuszka Anna Wiczkowska.

Finał Szlachetnej Paczki to wyjątkowy czas. Jest to najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich wolontariuszy. To właśnie wtedy wszystkie zaangażowane osoby dostrzegają owoce swojej ciężkiej pracy. Setki paczek, które trafiły do magazynu są wyrazem mądrej pomocy udzielonej potrzebującym rodzinom.

– Pomoc Darczyńców trafiła do nas z całego województwa pomorskiego. W projekt zaangażowali się Darczyńcy z Miastka, Lęborka, Słupska i Trójmiasta. Do niektórych rodzin pomoc przyszła aż zza granicy ! – mówi Hania Zwara, lider rejonu Bytów i okolice.

-Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim osobom, które podczas trwania projektu udzieliły nam wsparcia. Bardzo dziękuję Darczyńcom, bo to właśnie dzięki nim udało się spełnić najskrytsze marzenia, Dobroczyńcom za wiarę i współpracę oraz wolontariuszom, bez których to wszystko nie miałoby sensu. Dzięki Wam wszystkim wierzę, że wspólnymi siłami możemy zdziałać cuda. Jeszcze raz dziękuję i życzę Wesołych Świąt!- w imieniu wszystkich wolontariuszy Anna Wiczkowska.

Na zdjęciu głównym wolontariuszki z upominkami od obdarowanych rodzin.

  1. Ania

    Wspaniała akcja , wspaniali wolontariusze – DZIĘKUJEMY BARDZO DZIĘKUJEMY. Wdzięczna rodzina ♥

Zostaw komentarz