Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » „Pierwsza pomoc – jakie to proste!”
default-logo

„Pierwsza pomoc – jakie to proste!”

16.01.w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbyło się uroczyste zakończenie 4-miesięcznego projektu „Pierwsza pomoc – jakie to proste!” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie VIII”. Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Kobiet i Rodziny zaprosiło do realizacji tego projektu ratowników medycznych – mgr Karolinę Bazal, mgr. Krzysztofa Gillmeister i mgr. Wiesława Piekarskiego oraz funkcjonariusza policji Jarosława Juchniewicza.

W czasie trwania projektu wszyscy uczniowie klas I – III brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, pokazie sprzętu ratowniczego oraz w spotkaniu z Policjantem. Dla wychowawców i opiekunów klas I-III przygotowano 3 godzinne szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłych.

Zakończeniem projektu był konkurs plastyczny, w którym klasy przygotowały plakaty o pierwszej pomocy. Każda praca była inna i skupiała się na innych aspektach ratownictwa. Wielką niespodzianką dla ratowników i zaproszonych gości było przedstawienie przygotowane przez jedną z klas, w którym mali ratownicy prezentowali swoje umiejętności zdobyte w czasie spotkań z ratownikami. Udzielili pomocy starszej pani, która zasłabła w parku, zaopatrzyli oparzenie przedramienia oraz unieruchomili złamana nogę. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami i wielkim wzruszeniem wśród zaproszonych gości.

Zostaw komentarz