Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Zmarł Roman Felskowski, Honorowy Obywatel Miasta Bytowa
default-logo

Zmarł Roman Felskowski, Honorowy Obywatel Miasta Bytowa

16 kwietnia, po długiej chorobie, zmarł Honorowy Obywatel Miasta Bytowa, Pan Roman Felskowski. 

2014-04-profesor-roman-felskowski

Roman Felskowski (1931 – 2014) urodził się w Lubieszynie pod Kościerzyną. Od początku swojej pracy zawodowej związany był z liceum Ogólnokształcącym w Bytowie. Trafił tu do pracy w 1953 roku. Początkowo był nauczycielem matematyki, od 1981 do 1991 roku sprawował funkcję wicedyrektora szkoły, a potem do odejścia na emeryturę w 1996 roku był dyrektorem liceum.

Za szczególne osiągnięcie w pracy dydaktyczno – wychowawczej otrzymał w 1973 r. nagrodę Kuratora Okręgu Szkolnego w Koszalinie, w 1980 r. otrzymał nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania w Słupsku, nagrodę Inspektora Oświaty i Wychowania w Bytowie w 1983 r. oraz nagrodę od Ministra Edukacji Narodowej w 1998 r.

W 1969 r. został odznaczony Złotą Odznaką ZNP. Otrzymał też Złoty Krzyż Zasługi w 1975 r., Medal Komisji Edukacji Narodowej w 1979 r. W 1985 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Od początku lat 60-tych był członkiem Komisji Rewizyjnej WSS „Społem” i członkiem Rady Nadzorczej „Społem” PSS w Bytowie. W 1985 r. został wybrany przewodniczącym Rady Nadzorczej „Społem” PSS. Za swoją społeczną pracę w spółdzielczości otrzymał w 1981 r. odznakę „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”.

Był też aktywnym piłkarzem bytowskich klubów. Grał jako pomocnik w Bytovii oraz w kolejarskim klubie Czarni Bytów. W uznaniu Jego zasług dla Bytowa, Roman Felskowski podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Bytowie w dniu 8 lipca 2011 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Info: Katarzyna Wirkus/otobytow.pl

 1. Stary uczeń

  Spoczywaj w pokoju Panie Profesorze…

 2. Wiesia-uczennica LO

  Panie Profesorze dziekuje za wszystko.Spoczywaj w pokoju.

 3. SzaBo absolwent 1064

  Żegnam Panie Profesorze. Dziękuję za to iż z Panem matematyka
  stała się dla mnie ciekawą i przydatną w życiu nauką.
  Do zobaczenia…..

 4. Mirka

  Dziękuję za wszystko … Spoczywaj w pokoju!

Zostaw komentarz