Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Wizyta niemieckiej młodzieży w Bytowie
default-logo

Wizyta niemieckiej młodzieży w Bytowie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bytowie realizowany jest od kilku lat program wymiany młodzieży polsko – niemieckiej. W ramach tego projektu w tym roku do Ośrodka przyjechała grupa młodzieży ze szkoły w Hagen wraz z opiekunami.
22 maja uczestnicy programu poznawali tradycję i kulturę Kaszub podczas warsztatów rękodzielniczych. W trakcie zajęć mogli podziwiać taniec kaszubski, zwyczaj zażywania tabaki, a także poznali kaszubskie abecadło, czyli „Kaszëbsczé nótë”. Ponadto młodzi artyści mogli wykonać malowany na szkle obrazek z kaszubskim motywem oraz wyszyć fragment kaszubskiego haftu. W przerwie goście mogli skosztować specjałów kaszubskich, takich jak swojski chleb z masłem lub smalcem, ogórki kiszone, ciasto z rabarbarem oraz truskawki. Zarówno młodzież, jak i opiekunowie, chętnie brali udział w zajęciach, wykazując się kreatywnością i artystycznym wyczuciem, a zarazem poznając nasze regionalne zwyczaje i tradycje.
Program wymiany realizowany jest przy finansowym i merytorycznym wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Zostaw komentarz