Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » W ogólniaku upamiętnili 25. rocznicę upadku Muru Berlińskiego
default-logo

W ogólniaku upamiętnili 25. rocznicę upadku Muru Berlińskiego

W środę, 4 czerwca 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie odbyła się prezentacja wyników pracy trzech grup, realizujących projekt upamiętniający 25. rocznicę upadku Muru Berlińskiego.

Uczniowie od marca przygotowali gazetki informacyjne, tematycznie związane z historią Muru Berlińskiego, postrzeganego od strony Niemiec Wschodnich i Zachodnich, powstała makieta Isetty i atrapa Mini-U-Boota, urządzeń, które pomogły obywatelom DDR przy ucieczce na zachód. Elementem projektu była również prezentacja multimedialna, opowiadająca o życiu w podzielonym Berlinie i nawiązująca do 25. rocznicy wolnych wyborów w Polsce.
W holu szkoły powstała czterometrowej wysokości kartonowa rekonstrukcja fragmentów muru – to pozwoliło młodzieży na intuicyjne odczucie, z jakim zniewoleniem mieli do czynienia berlińczycy.
Na przedmiocie historia i społeczeństwo nauczyciele przybliżyli zagadnienia związane z losami Niemiec po konferencji poczdamskiej. Dodatkowo młodzież obejrzała filmy „Good bye Lenin” oraz „Życie na podsłuchu”, nawiązujące do rzeczywistości DDR z lat 1961- 1989. Przebieg prac koordynowały nauczycielki języka niemieckiego.

Zostaw komentarz