Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Festiwal Smaków Regionalnych w Trzebiatkowej
default-logo

Festiwal Smaków Regionalnych w Trzebiatkowej

Impreza odbyła się po raz pierwszy i była podsumowaniem projektu „Festiwal Smaków Regionalnych” dofinansowanego przez Partnerstwo Dorzecza Słupi w zakresie Małych Projektów i Urzędu Gminy w Tuchomiu.

Oprócz festiwalu projekt zakładał wyposażenie istniejącej bazy dla Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiatkowej, które aktywnie i prężnie działa nie tylko na terenie swojej  gminy ale rówież uczestniczy w wielu konkursach kulinarnych, prezentacjach naszej gminy na zewnątrz. W ramach festiwalu odbył się konkurs kulinarny na najlepsza potrawę regionalną, pięcioosobowa komisja w składzie Stefania Łączkowska- Malczewska, Halina Broc, Wioletta Lewi Kiedrowska, Monika Gębczyńska (przedstawiciel PDS), Stanisław Czupryn oceniało przygotowane potrawy biorąc pod uwagę cztery kryteria : wygląd, smak, sposób podania, regionalizm potrawy.  W konkursie wzięły udział zarówno grupy jak i osoby (gospodynie z terenu  nie tylko gminy Tuchomie). Największą ilość punktów i pierwsze miejsce przypadło Centrum Międzynarodowych Spotkań z Tuchomia za – Kaczkę z nutą słodyczy, drugie miejsce zajęła zupa maślankowa przygotowana przez Koło Gospodyn Wiejskich z Trzebiatkowej, natomiast na trzecim miejscu znalazły się Bulwy z kurzajami przygotowane przez Panie z Masłowic Tuchomskich.

Dla uczestników festiwalu organizatorzy przygotowali szereg konkurencji kulinarnych takich jak: ubijanie piany z białek, siekanie cebuli, rozpoznawanie składników na co dzień używanych w kuchni, itp. Natomiast dla najmłodszych uczestników Rada Sołecka na czele z panem sołtysem Zbigniewem Jendernalem przygotowała nagrody niespodzianki za uczestnictwo w zabawach i konkursach sportowych, można było wyszaleć się na wesołym miasteczku.

Podczas festiwalu odbył się pokaz life cooking przygotowany przez Panią Annę Balcerzak, która pokazała sposób przygotowania frytek kaszubskich i oszukanej czerniny. Równiez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiatkowej przygotowały fantastyczne ciasta i kawę. Przed rozpoczęciem festiwalu na boisku obok amfiteatru (gdzie odbyła się impreza) rozegrano mecz żonaci: kawalerowie. Laury zwycięstwa przypadały żonatym.

 

Zostaw komentarz