Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » I Bieg o Puchar Komendanta KPP w Bytowie
default-logo

I Bieg o Puchar Komendanta KPP w Bytowie

W sobotę 05.07 w Płotowie odbył się I Bieg o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Z dystansem ponad 6 kilometrów zmierzyło się 107 biegaczy. Piękna trasa przebiegająca wokół Góry Siemierzyckiej (256m n.p.m.) była bardzo wymagająca. Mimo to pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 19 minutach i 16 sekundach.

Bieg miał charakter otwarty i był jednym z punktów obchodów Święta Policji w powiecie bytowskim, a także upamiętnieniem 95 rocznicy powstania Policji. Jego celem była również promocja powiatu bytowskiego, popularyzacja i propagowanie biegów w regionie oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Ponadto, co bardzo ważne, zbierano plastikowe nakrętki, które są potrzebne na leczenie i rehabilitację Kuby Jankowskiego. Ustawiony przy biurze zawodów pojemnik został wypełniony po brzegi.

Współorganizatorami biegu byli: Klub Biegacza „Goch” Bytów, Kompleks Basenowo – Rekreacyjny NIMFA Sp. z.o.o., Nadleśnictwo Osusznica, Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Urząd Miejski w Bytowie.

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, a po zakończonym biegu pamiątkowy medal. Wśród uczestników zostało rozlosowanych ponad 20 nagród, a także nagroda główna – rower górski. Wylosował ją Komendant Powiatowy Policji w Pucku mł. insp. Piotr Bolin. Była również nagroda specjalna za zajęcie 95 miejsca. Dwa bilety na koncert zespołu Modern Talking ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS trafiły do Łukasza Miąskowskiego. Klasyfikacja biegu prowadzona była w kategoriach kobiety i mężczyźni (miejsca 1-3) oraz najlepsza policjantka i najlepszy policjant. Puchary za pierwsze miejsce ufundował Komendant Powiatowy Policji w Bytowie, za drugie miejsce starosta bytowski, natomiast za trzecie Burmistrz Bytowa.

Komendant bytowskiej policji mł. insp. Andrzej Borzyszkowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w biegu. Szczególne podziękowania pragnie złożyć współorganizatorom za pomoc i przekazane doświadczenie, a także policjantkom, policjantom, pracownikom cywilnym policji i wszystkim innym osobom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy biegowej.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są w załączniku (pdf).

Informacja prasowa organizatorów.

Zostaw komentarz