Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Wyjazd do Płotowa i Ugoszczy w ramach przygotowania do konkursu
default-logo

Wyjazd do Płotowa i Ugoszczy w ramach przygotowania do konkursu

Jak co roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie uczniowie klas pierwszych wezmą udział w Konkursie Wiedzy o Patronach Szkoły. Nauczyciele na lekcjach historii oraz historii i społeczeństwa dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej ich do tego przygotować.

18 wrzeœnia odbył się wyjazd do Płotowa oraz do Ugoszczy. W Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie pani Brygida Pakulnicka przybliżyła uczniom proces powstawania oraz funkcjonowanie polskich szkół na ziemiach bytowskich w dwudziestoleciu międzywojennym. Złożyli oni również znicze na grobach Patronów Szkoły (w Płotowie na grobie Bernarda Werry i na grobowcu rodziny Styp-Rekowskich oraz w Ugoszczy na grobach Leona Wysieckigo, Bernarda Wróbla i ks. Roberta Pluta-Prądzyńskiego).

Podczas wyjazdu towarzyszyła uczniom p. Maria Prondzińska ,– wnuczka Jana Styp-Rekowskiego. Podzieliła się z uczniami istotnymi faktami na temat rodziny Styp-Rekowskich.
Niebawem odbędzie się I etap konkursu (test). W drugim etapie zmierzą się ze sobą trzyosobowe reprezentacje klas, złożone z osób, które  najlepiej rozwiązały test.

Zostaw komentarz