Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Pomysłowy Dobromir po raz piętnasty
default-logo

Pomysłowy Dobromir po raz piętnasty

Dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne z terenu województwa pomorskiego wzięły udział w XV Wojewódzkich Targach Prac Dziecięcych „Pomysłowy Dobromir”, które odbyły się dnia 13 listopada 2014 roku. W imprezie wzięło udział ok. 200 osób niepełnosprawnych z 25 placówek (w tym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bytowie jako współorganizatora imprezy) z terenu województwa pomorskiego. Podczas imprezy młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów artystycznych oraz nawiązania nowych kontaktów. Targi były doskonałą okazją do promowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w środowisku, a także wzmacniania ich własnego poczucia wartości.

„Pomysłowy Dobromir” zdążył wpisać się na trwałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Bytowa i z roku na rok przyciąga coraz więcej gości – zarówno przedszkolaków, uczniów, jak i osób dorosłych.

Osoby niepełnosprawne, biorące udział w tej integracyjnej imprezie, czują się docenione i dowartościowane, ponieważ spotykają się z ogromną życzliwością i wieloma pochwałami ze strony gości. Działa to na nie bardzo motywująco i zachęca do dalszej pracy, do rozwijania umiejętności i talentów, do jeszcze większej kreatywności. Osiągnięcie sukcesu dla każdego człowieka jest ważne, a dla tych osób jest szczególnie istotne, ponieważ często muszą włożyć nieporównywalnie więcej pracy, by jakieś zadanie zrealizować do końca. Dlatego też, obserwując ogromną radość i satysfakcję naszych podopiecznych, upewniamy się w przekonaniu o celowości organizowania takich właśnie imprez, które rzeczywiście integrują i stwarzają możliwość osiągnięcia osobistego sukcesu.

Dla każdej placówki zostało przygotowane stoisko zgodnie ze złożonym wcześniej zapotrzebowaniem, na którym prezentowano ceramikę, ozdoby i upominki świąteczne, aniołki i inne figurki, łańcuchy, stroiki, bombki, świeczki, kartki świąteczne, rzeźby, wytwory ze szkła, drewna i metalu, świece, obrazki wykonane przeróżnymi technikami, robótki ręczne, serwetki, biżuterię. Każda z ekip przygotowała również świąteczną ozdobę przestrzenną „Wianek adwentowy” na konkurs i wystawę.

Podczas imprezy działały dwie kawiarenki, w których można było wypić kawę lub herbatę i skosztować słodkich wypieków, ciasteczek, rogalików i gofrów przygotowanych przez dzieci i młodzież. Zostały też przeprowadzone warsztaty, podczas których uczestnicy i goście uczyli się m.in. wykonywania prac przestrzennych z papieru oraz metalowych formatek jesiennych liści, a także zabawek z surowców wtórnych. Atrakcją imprezy było przedstawienie teatralne pt. „Dzikie łabędzie”, przygotowane przez uczniów Ośrodka – członków Teatrzyku „Raz – dwa – trzy” oraz spektakl „Magiczny Świat Baniek”, które zostały zaprezentowane na sali widowiskowej Bytowskiego Centrum Kultury. Na spektakl zaprosiliśmy członków ekip, wychowanków przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych.

Realizacja impreza była możliwa dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zostaw komentarz