Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Odbierz w Bytowie Betlejemskie Światło Pokoju
default-logo

Odbierz w Bytowie Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju posiada swoją wyjątkową historię. Od 1986 każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF wśród grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Sam moment odpalania Światła jest wyjątkowy. Miasto Betlejem leży na terytorium Autonomii Palestyńskiej uwikłanej w konflikty polityczne z Izraelem, jednakże na czas odpalenia Betlejemskiego Światła Pokoju zawieszane są działania militarne. Światło zostało odebrane przez bytowskich harcerzy w Gdańsku i przywiezione do Bytowa, gdzie zostało rozniesione po urzędach i instytucjach naszego miasta.

Chcemy, aby również w Waszych domach zapłonęło Światło Pokoju. Zapraszamy ze świeczką lub zniczem do Komendy Hufca ZHP im. Zawiszy Czarnego w Bytowie przy ul. 1-ego Maja 17A (obok Przedszkola nr 3), w sobotę 20 grudnia br. od godziny 13:00 do 16:00.
Czekamy na was!

Harcerze ZHP2014-12-betlejemskie-swiatelko-pokoju-plakat

Zostaw komentarz