Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Za nami kolejny finał Szlachetnej Paczki
default-logo

Za nami kolejny finał Szlachetnej Paczki

W miniony weekend, już po raz drugi w Bytowie, zrealizowany został projekt Stowarzyszenia WIOSNA, mający na celu pomoc najuboższym rodzinom, które pomimo niezawinionej biedy, wykazują bohaterską postawę i starają się zmienić swoje życie.

Od października osiemnaścioro Wolontariuszy przemierzało powiat bytowski, by znaleźć osoby, które mają szansę zakwalifikować się do projektu. Spośród 70 zgłoszonych rodzin, 44 z nich znalazły swoich Darczyńców. W całej Polsce Paczkę otrzymało 19 580 rodzin w potrzebie! Prezent, dla wybranej przez siebie rodziny, współtworzyło średnio 20 osób. Często byli to przyjaciele, współpracownicy, całe rodziny, zrzeszone grupy, prywatne lub państwowe przedsiębiorstwa, a niekiedy osoby zupełnie obce, które połączyła chęć pomagania. To właśnie dzięki nim, ubożsi mieszkańcy naszego rejonu otrzymali impuls do zmiany i nadzieję na lepsze jutro. Możliwość godnego spędzenia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia okazała się być najwartościowszym prezentem.

SZLACHETNA PACZKA to również Dobroczyńcy, bez których projekt nie miałby szans na przetrwanie. Współpraca z agencją reklamowo-wydawniczą Kortfolio, Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie, Stowarzyszeniem Nazaret, Fotopatryczkiem, Adamem Jutrzenką, księdzem Krzysztofem Szarym, Strażą Pożarną, Stacją Paliw Shell, kwiaciarnią INNA, Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta oraz wieloma osobami prywatnymi sprawiła, że wolontariusze mogli dotrzeć do rodzin z paczkami, a tegoroczny finał pozostanie w pamięci uczestników na długo.

Finał Szlachetnej Paczki dobiegł końca, ale pomagać można przez cały rok. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapczka.pl ,wybrać najkorzystniejszy dla siebie sposób pomagania i każdego dnia zmieniać świat na lepsze!

Zostaw komentarz