Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Gustav Klimt na tle secesyjnego Wiednia
default-logo

Gustav Klimt na tle secesyjnego Wiednia

Nigdy nie namalował Wiednia za to niemal wszystkie jego obrazy powstały właśnie tu. Bo bez twórczej atmosfery cesarskiej stolicy przełomu XIX i XX wieku nie byłoby wiedeńskiej secesji. Do dziś Klimt i jego epoka są obecni na wiedeńskich ulicach – te słowa widniały na plakacie zapowiadającym prezentację projektu p.t. „Gustav Klimt na tle secesyjnego Wiednia”, która odbyła się bytowskim ZSO.

Ubiegłoroczny projekt, dotyczący historii Muru Berlińskiego, cieszył się dużym zainteresowaniem; podobnie było i teraz. W przedsięwzięciu wzięło udział 17 uczniów. Opiekunką projektu, którego celem nadrzędnym było m. in. uwrażliwianie młodzieży na sztukę krajów niemieckojęzycznych i popularyzowanie języka niemieckiego,była p. Katarzyna Kreft-Domaszk.

Młodzież pracowała w czterech grupach:
– grupa pierwsza zajmowała się dziełem „Pocałunek” i jego interpretacją,
– grupa druga opracowała ślady Klimta w Wiedniu,
– grupa trzecia zbadała najciekawsze fakty z życia ausriackiego artysty,
– grupa czwarta poszukiwała dzieł malarza, wykorzystywanych we współczesnym wzornictwie i sztuce tatuażu.

Przygotowanie wystawy zajęło uczestnikom cztery miesiące. Różnorodne źródła, z którymi pracowali uczniowie, potwierdzały na każdym kroku słowa samego artysty „Jako temat malarstwa nie interesuje mnie moja osoba, ale inni, a szczególnie kobiety…”.

Zostaw komentarz