Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /fotobytow/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
FotoBytów.pl » Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Piłce Siatkowej Plażowej
default-logo

Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Piłce Siatkowej Plażowej

W niedzielę 12.07.2015 r. nad jeziorem Jeleń w Bytowie odbył się turniej o Mistrzostwo Powiatu Bytowskiego w Piłce Siatkowej Plażowej w kategorii kobiet i mężczyzn. Zawody były jednocześnie pierwszym turniejem tegorocznego cyklu bytowskiego Grand Prix, który trwać będzie przez cały okres wakacyjny.
W turnieju męskim udział wzięło 19 par, w turnieju damskim zaś 6 par, czyli razem 50 zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wysokiej frekwencji już na pierwszym turnieju. Zagościły u nas pary z Bytowa, Lęborka, Kościerzyny, Kołczygłów oraz Człuchowa.
Turniej damski był rozgrywany w dwóch grupach, każdy z każdym i tak dzięki dwóm wygranym meczom w finale spotkały się: Agata Adamczyk i Ania Pobłocka oraz Partycja Treder i Daria Dąbrowska. Lepsza okazała się pierwsza para, choć turniej pań był bardzo wyrównany. Na najniższym stopniu podium stanęły siostry: Kornelia i Magda Wirkus.

Turniej męski rozgrywany był systemem brazylijskim. Rozegrano około 40 meczów, a turniej zakończył się przed godziną 21. Pogoda dla zawodników w ten dzień była idealna – słońce wychodziło na kilka minut co jakiś czas, nie raziło w oczy a przelotne opady deszczu schładzały rozgrzanych zawodników. Zauważyć się dało bardzo wysoki poziom zawodników, którzy w większości grali w ligach bądź na profesjonalnych turniejach i Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego były dla nich jednym w wielu turniejów, które przyjdzie im zagrać w tym sezonie. Przy bardzo wysokim i wyrównanym poziomie do półfinałów weszli z lewej strony (bez żadnej porażki) Łukasz Hering i Piotr Domaszk, a z dołu również bez porażki Jordan Wiktorowicz i Rafał Stoltman. Z prawej strony natomiast (z jedną porażką) dołączyli do nich Marek Stoltman i Krzysztof Leper oraz Andrzej Jursza i Dawid Kuszlewicz. I tak w w jednym półfinale zmierzyli się bytowiacy z gośćmi z Kołczygłów, a w drugim pary bytowskie co świadczy o wspomnianym wysokim poziomie piłki siatkowej w Bytowie. Do finału awansowali po zaciętej walce Wiktorowicz i Stoltman oraz Hering i Domaszk, w którym Ci pierwsi – kołczygłowianie – odnieśli sukces nad naszymi zawodnikami. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła para Stoltman, Leper, którzy wygrali z parą Jursza, Kuszlewicz. Ponownie goście okazali się lepsi i dzięki temu uplasowali się na najwyższym stopniu podium.

Około godziny 21 zostały wręczone nagrody rzeczowe dla najlepszej trójki – koszulki, czapeczki, torby oraz gadżety.
Zapraszamy na pozostałe 5 turniejów z cyklu Grand Prix Bytowa. Najbliższe zawody już w niedzielę 19 lipca. Pozostałe – 26.07., 2.08., 16.08. i 23.08. nad jeziorem Jeleń.

Wyniki
1. Jordan Wiktorowicz, Rafał Stoltman
2. Łukasz Hering, Piotr Domaszk
3. Marek Stoltman, Krzysztof Leper

Tekst: Kamil Broszczakowski/organizator sportu 
Foto: Adam Jutrzenka/fotobytow.pl

Zostaw komentarz